Presvedč sa, či niť je správne navlečená, či nie sú zbytky nití a látok pri spodnej cievke, lebo ak áno, tak tvoj stroj bude robiť slučky.
Aj to si pozri, či nie je náhodou prepnutý držiak cievky pri navíjaní spodnej nite, lebo v tom prípade sa tvoj stroj nezačne pracovať.
Presvedč sa aj o tom či stojí v dobrej polohe tyčka prítlačnej nôžky, ale aj o tom, či šírka a dĺžka stehu je dobre nastavená.
Ak toto všetko je nastavené, tak môžeš začať tvoriť.
Ty si čo všetko zvykla kontrolovať pred začatím šitia?
Čo znamená predpieranie textílií pred šitím?
Látky sa odporúča pred šitím predprať, to jest v takej teplej vode, v akej ušitý výrobok budeš prať (okrem vlny a látok obsahujúce vlnu), osušiť a vyžehliť. To sa oplatí urobiť preto, lebo pri výrobe látok ju vždy vyrábajú napnuté, potom farby ustália veľkosť, a nakoniec aj navíjanie môže natiahnuť látku.
Ak nepredperieš látku, tak veľmi často sa stane, že vystrihnuté šaty pri žehlení, a hlavne pri prvom praní sa zrazia, a to sa stane preto, lebo si nekonala správne pri používaní textílií.
Odteraz budeš konať správne pred strihaním, však?
Vždy pracuj bezpečne!
Ak začínaš šiť, vždy si ulož šijací stroj na takom stole, ku ktorému si môžeš sadnúť pohodlne, chrbát viete držať vystretý, osvetlenie je vhodné, a pedál šijacieho stroja vieš používať tak, že sa nevkĺzne pod nič. Šijací stroj nie je hračka, a prešitý prst nie je pekný na vzhľad, nie je dobrý pocit, a môže sa stať, že ihlu vedia odstrániť iba na pohotovosti po nehode.
V každom prípade si na toto dávaj pozor, a vytvor si vhodné prostredie pre seba, lebo bezpečné tvorenie má byť nadovšetko.
Všakže si nezvykla šiť na kraji svojej postele?
Chcete dostávať podobné tipy a rozvíjať svoje krajčírske schopnosti? Kreatívny kurz šitia je pre vás tou najvhodnejšou voľbou.
Pridaj komentár